ATAŞEHİR DE DİYETİSYEN

ATAŞEHİR DE DİYETİSYEN

ATAŞEHİR DE DİYETİSYEN

ATAŞEHİR DE DİYETİSYEN

 

Ataşehir de Diyetisyenlerimize en çok sorulan sorular ;

  • Hızlı kilo vermek için ne yapmalıyım?

Verdiğiniz kiloyu korumak istiyorsanız hızlı kilo vermek doğru değildir. Çünkü hızlı verilen kilo çoğunlukla su kaybı olarak gerçekleşir ve kalıcı değildir. Ayrıca hızlı kilo vermek adına yapacağınız çok düşük kalorili diyetler metabolizmanızın çalışma hızını yavaşlatacağı için daha sonrasında verdiğiniz kilonun daha fazlasının geri alınmasına sebep olabilir. Bu nedenle haftada 500g.-1000 g. yağ kaybı sağlayarak verdiğiniz kilonun kalıcı olmasını ve sağlığınızın korunmasını hedeflemelisiniz. 

  • Göbek bölgesini veya basen bölgesini ne yiyerek inceltebilirim?

Öncelikle hiçbir besinin doğrudan zayıflatmadığını ve belli bir bölgeyi inceltmediğini kabul etmeniz gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenerek yağ yüzdenizi düşürebilir ve belirli egzersizlerle incelmesini istediğiniz bölgeyi inceltebilirsiniz. Ve kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir şey de sizin vücut yapınızdır. Vücudunuzda bulunan bütün fazla yağları verseniz dahi vücut yapınız gereği belli bir bölgenizde yağ hücrelerinin fazla olması durumunda beslenme ve egzersizle yapabilecekleriniz sınırlıdır.

  • Spor yapmadan zayıflayabilir miyim?

Hayatınıza sporu sokmak iş gereği ya da kişiliğiniz açısından çok zor ise sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo vermeniz mümkündür. Ancak biraz daha uzun sürede hedefinize ulaşabilirsiniz. En azından günlük hayatınızda fiziksel aktivitenizi artırmak size yardımcı olacaktır. Bunu yürüyen merdiven veya asansör kullanmayarak, her yere arabayla gitmeyerek sağlayabilirsiniz. Ayrıca vermeniz gereken kilo çok fazlaysa vücudunuzda sarkmalar olabilir. Vücudunuzu sıkılaştırmak için ya egzersiz ya da bölgesel sıkılaşma ve incelme için uygun zayıflama aletlerinden yardım alabilirsiniz.

Ataşehir de diyetisyen : Merkezimizin plates sütüdyosun da, diyet ile birlikte kişiye özel, aletli plates programı uygulanmaktadır.

  • Doğumdan sonraki kilolarımı nasıl verebilirim? 

Doğumdan sonra emzirmek size kilo vermek için çok yardımcı olacaktır. Ancak sütünüz artsın diye çok şekerli içecek ve yiyecekler tüketmeniz bunu engelleyebilir. Sütünüzün artması için yapmanız gereken tek şey yeterli miktarda su tüketmenizdir. Ayrıca bir diyetisyen eşliğinde emzirmeye uygun sağlıklı ve dengeli beslenme planıyla zayıflamayı başarabilirsiniz. 

  • Uzun süredir diyet ve spor yapıyorum ama hiç kilo veremiyorum, ne yapmam gerekir?

Bunun sebebi metabolizmanızdaki bir rahatsızlıktan kaynaklanıyor olabilir. Mutlaka bir endokrinoloji uzmanına giderek troid hormonlarınıza (TSH-T3-T4-AntiTPO) baktırmanız gerekir. Ayrıca günümüzde çok yaygınlaşan ve kilo vermenizi engelleyen insülin direncinizi hesaplatmanız gerekir. Bunların yanında mutlaka her hangi bir vitamin ve mineral eksiğiniz mevcut mu diye kontrol ettirmelisiniz (özellikle demir, B12 ve D vitamini).

Ataşehir de Diyetisyen Başak Gazdağ

Ataşehir de Diyetisyen Nurdan Çeliktaş

Ataşehir de Slimming Center & Endorfin Estetik ve Yaşam Merkezi  


No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

<