DİYETİSYEN ÜCRETLERİ

DİYETİSYEN ÜCRETLERİ

4B DYET

DİYETİSYEN ÜCRETLERİ

Merhaba ben 43 yaşındayım, kilo vermek istiyorum. Diyetisyen ücretleriniz ne kadardır ?

Ben daha önce 2 kez diyetisyen denetiminde kilo verdim. 2 hamileliğimi de yatarak geçirmek zorunda kaldığım için, çok kilo almış ve hamilelik sonrası diyetisyene gitmiştim. Şimdi de ameliyat sonrası erken menepoza girdim ve 1 yıl içinde 10 kilo aldım ve karın bölgem çok aşırı yağlandı.

İnternetten çok tanınmış bir diyetisyenden randevu alarak gittim. 1 aylık 4 seans 500 liralık zayıflama paketi aldım.  Randevu saatimden 15 dakika önce gitmiş olmama rağmen beni 40 dakika geç içeri aldılar. Diyetisyen hanım kan tahlillerime bakıp ama yüzüme bile bakmadan ve yaşam tarzımı bile sormadan, günlük diyet listeme yazdığı yiyecekleri onaylayıp onaylamadığımı bile sormadan, 5 dakikada bir liste yazıp beni odadan çıkardı. Çünkü kapının dışında bekleyen bir sürü müşterisi ve acelesi vardı.

Diyetisyen bu kadar çok tanınmış ve tavsiye ediliyor mutlaka bir hikmeti vardır diyerek ertesi sabah listeye başladım. Ama bana sabah sabah kahvaltıya ananas yazmış tabi ki bulup yiyemedim. Liste tamamen benim yemediğim ve bulamayacağım yiyeceklerden oluşmuştu. Yemek saatleri benim gibi gece 21.00 de iş den çıkan birine hiç uymuyordu. Telefonla arayıp kendisine bir şeyler danışmak istedim, ama sekreteri çok meşgul olduğunu haftaya randevuma gelince kendisine yüz yüze sorabileceğimi söyledi. Ben bir hafta sonra ki randevuma gidemedim. Aradan üç hafta geçti ve 4 seans diyetisyen  muayene parası ödemiş olmama rağmen, beni arayıp ta neden gelmediniz diye arayıp soran olmadı. Melahat A.

Slimming Center, diyetisyen ücretleri ; Merkezimiz de zayıflama paket programlarını, başvuran danışanla birlikte karşılıklı bir ön görüşme ve vücut analizine göre oluşturuyoruz. Vücut analiz cihazıyla verilmesi gereken yağ miktarı, o yağın vücutta ki dağılımı, kişinin metabolizma hızı, kişinin günlük aktivitesi ve kişinin sağlık durumu ( kan tahlili sonuçlarına ) göre karşılıklı olarak değerlendirerek belirliyoruz. 2 aydan 12 aya kadar zayıflama üyelik programlarımız var. Her programın son 1 veya 2 ayı kilo koruma dönemi olarak ayrılıyor. Kişinin diyetisyenine kontrole gelme seans sayısı, diyet yapma motivasyonuna göre, her hafta veya 15 günde bir olacak belirleniyor.

Zayıflama yani, yağ yakma diyeti yaparken, genetik vücut tipinden kaynaklanan bölgesel yağlanması varsa, bölgesel yağ yakmayı ve  kas çalıştırmayı sağlayacak teknolojik aletlerle zayıflama programını destekliyoruz.

Danışanın yeme davranışı bozukluğu veya yeme bağımlılığı varsa, programına psikologla hipnoterapi desteği de ekliyoruz. Böylece zayıflama paket programı ücretleri danışana göre oluşturuluyor.

Siz ben sadece diyetisyen hizmeti istiyorum derseniz de, diyetisyen ücretleri program sürenize ve diyetisyene kontrole gelme seans sayınıza göre belirleniyor.

Her geldiğiniz de mutlaka Inbody vücut analizi yaparak, kaç gram yağ verdiğinizi ve bu yağı vücudunuzun neresinden verdiğinizi, spor yaparsanız yakacağınız kalori miktarını ve metabolizma hızınıza göre  günlük kalori gereksiniminizi ölçüyoruz.

Hacettepe Beslenme ve Diyetetik  mezunu tecrübeli diyetisyenlerimiz, sizin hayat tarzınıza göre hazırladıkları beslenme programını kolay ve mutlu uygulayabilmeniz için de, sizi  çok yakından takip ederek destek oluyorlar.

Her zayıflama üyemiz, istediği zaman telefonla veya internetten ulaşarak her türlü soruyu ve merak ettiklerini diyetisyenlerine sorabiliyor.

Her hafta, tüm üyelerle, zayıflama motivasyonlarının hep canlı kalması için WhatsApp – E-mail – SMS yoluyla iletişim kurularak, destek olunuyor. Her üyeye düzenli olarak, WhatsApp – E-mail – SMS yoluyla; zayıflama  ipuçları, doğru beslenme bilgileri ve motivasyon mesajları gönderiliyor

Önemli olan Diyetisyen ücretleri içinde aldığınız hizmetin kalitesidir. Slimming Center da her üye özeldir. Gülten Özbek

Slimming Center & Estetik –  Bağdat caddesi – İst.


Related Articles

KANSERDEN KORUNMA YOLLARI

Kanserden korunma yolları : Öncelikle İdeal vücut ağırlığı korunmalıdır. . Kanserden korunmak için beslenirken diyetle alınan yağ miktarı enerjinin %30′ unu;

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI Fazla kilonuz varsa, bu kiloları vermek ve bir daha geri almamak için,en önemli ipuçları, sizin yemek yeme

ZAYIFLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ( 1 )

Sağlıklı kilo vermek için hem günlük kalori tüketiminizi azaltın, hem de günlük harcadığınız enerji miktarını artırın. Sadece gıda kısıtlaması yapmak

2 comments

Write a comment
 1. Müzeyyen S.
  Müzeyyen S. 16 Haziran, 2015, 18:17

  Sadece bölgesel incelme ve diyetisyen paketi varmıdır?

  Reply this comment
 2. Süheyla Canoğlu
  Süheyla Canoğlu 6 Temmuz, 2015, 09:33

  Merhaba. Sadece vücuduma uygun sağlıklı beslenme listesi almak için, 1 seans gelebilirmiyim ?

  Reply this comment

Write a Comment

<