HANGİ TİP KİLO PROBLEMİNİZ VAR ?

HANGİ TİP KİLO PROBLEMİNİZ VAR ?

hangi tip kilo

Size  “gelin elimizde mucizevi bir ilaç var zayıflatıyoruz”  diyebiliriz. Ya da “şok diyetimizle günde 1 kg verebilirsiniz” diyebiliriz.  Veya “liposuctionla yağlarınızı alalım hemen ve kalıcı olarak 10 kg verin ”  de diye önerebiliriz.  Ama bunların hiçbiri doğru, hiçbiri sağlıklı veya kalıcı değildir.  Burada en önemlisi hangi tip kilo alma problemi olduğunuzu tespit etmek….  

Şöyle ki herkesin kilo alma ve kilo verme şekli farklıdır. Yılların verdiği tecrübeye dayanarak kilo verdirmede tek bir kural olamaz, tek bir doğru olamaz, bu kişiye özel planlanmalıdır. Kişilik analizi ve vücut analizi beraberce değerlendirilerek organize edilmelidir.

Kilo ve yağlanma problemi olan kişileri sınıflandıracak olursak;

A TİPİ :  Bu kişiler belirli dönemlerde kilo alırlar. Hamileliğe bağlı, ameliyat döneminde hareketsizliğe bağlı,  veya  bacak, ayak yaralanmasına bağlı devamlı yatmaya bağlı kilo alabilirler. Normalde yeme problemleri yoktur, ve düzenli spor yapan kişilerdir. Bu kişiler kilo vermeyi genelde kendi başlarına çözebilirler. Veya diyetisyen ve sporla birkaç ayda kilo problemini çözebilirler.

B TİPİ :  Bu kişiler spor, diyet veya herhangi bir uygulama ile kilo veremeyen, yemedikleri halde kilo alan, metabolizmaları yavaş kişilerdir. Genellikle metabolik sendrom adı verdiğimiz, insülin direnci, hipotiroditi,  hashimato tiroiditi, polikistik over sendromu dediğimiz hastalıklara sahip kişilerdir. Bir endokrinolog tarafından ilaç düzenlenmesi yapıldıktan sonra rahatlıkla diyetisyen, spor ve cihazlar yardımı ile kilo verebilirler.

C TİPİ :   Bu grup kişiler kendileri için “su içse yarıyor” şeklinde düşünürler, denemedikleri şok diyet kalmamıştır, bütün zayıflama çaylarını, bütün zayıflama ilaçlarını içmişlerdir. Akupunktur, kavitasyon, spor  bütün her yolu denemişlerdir. Bir yılı kilolu, bir yılı zayıf geçirmektedirler. İlk geldiklerinde kullandıkları cümle “herşeyi yaptım, bir türlü kalıcı zayıflayamadım” olmaktadır.  Değiştiremedikleri kronik alışkanlıkları vardır. Yazın zayıflarlar, kışın kilo alırlar.

D TİPİ :   Bu gruptaki kişilerin vazgeçemediği yeme krizleri, yeme bağımlılıkları vardır. Gece tatlı krizi, kola bağımlılığı,cips, kuruyemiş,  hamburger patates kızartması gibi yiyeceklere karşı koyamama veya ekmek yemeden doyamama ya da pilavsız yemek yiyememe gibi değişik alışkanlıkları vardır.

E TİPİ :   Bu gruptakiler ise gerçekten fazla yemek yiyen, hareket etmeyi sevmeyen, spor yapmayan  ve kendine zarar verecek şekilde yemeyi tercih eden kişilerdir. “Hayata  bir kez geldik yemeyecek miyiz diye” inanırlar. Hayattaki en büyük zevkin yemek yemek ve yapmak olduklarına inanırlar. Zihinlerinde hep yemek planları yaparlar ve yiyecekleri hayal ederler. Sabah,  öğlen ne yiyeceklerini  düşünürler, öğlen olduğunda akşam ne yiyeceklerini düşünürler.  Hep kilolu olurlar, hatta zayıflamayı çevrelerinin baskısı nedeniyle zorunlu olarak isterler.

F TİPİ :  Bu grup duygusal yeme bozukluğuna sahip kişilerdir, normalde sağlıklı beslenirler fakat, üzüntü, stres, travma gibi durumlarda hınçlarını, bütün üzüntülerini yemeklerden çıkarırlar, kontrolsüz yerler. Hayatlarında bir kısırdöngü vardır.

G TİPİ :   Yemek yemeseler de, spor yapsalar da bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler. Genellikle basen bölgesinde, bel bölgesinde, diz içinde yağlanmaya sahiplerdir. Bu  doğuştan gelen bir özellikleridir. Ailesinden birinde bu tip bölgesel yağlanma problemi vardır.

Hangi tip kilo probleminiz var ?

Sizce yukarıdaki kişilik tiplerine hepsine “sabah kibrit kutusu kadar peynir yiyin”   veya  “her gün 1 saat koşun ”   veya   ” sadece protein yiyin”  ya da ” tatlı yasak ”  ya da  ” liposuction şart ” desek , siz ne kadar başarılı olursunuz biz ne kadar başarılı oluruz.  İşte burada kişiye özel      “SYSTEM   4B PROGRAMI”  devreye girmektedir.  Burada bilinçaltından kaynaklı yeme problemleri olan kişiye bilinçaltı temizliği,  bölgesel yağlanması olan kişilere lazer lipoliz, cildinde kilo vermeye bağlı gevşeklik olan kişilerde AWT önermekteyiz. Ve en önemlisi  kişiye özel belli protokoller çevresinde uyguladığımız    ” SYSTEM 4B DİYETİ”   dir.   Bu diyetin en önemli özelliği öncellikle bilinçaltı temizliği ile başlanmasıdır. Daha sonra karaciğer, sindirim sistemi  temizlenir ve bağışıklık sistemi düzenlenir.  Böylece kiloya sebep olan organlar toksinlerden arındırılır. Sonra metabolizmayı hızlandırıcı bir beslenme programı  uygulanır.  Bu arada hipnoterapi ile beslenme ve hareket alışkanlıkları değiştirilir. Daha sonra detox ve kas sistemini güçlendirici diyetle  beraber kilo koruma programına geçilir. Ve böylece yeni bir bilinçaltı, toksinlerden arınmış iç organlar, kazandırılmış beslenme ve hareket alışkanlıklarına kavuşmuş olursunuz.  Sonuçta  zayıflama  bir yolculuktur, bir günde kimse ne zayıflayabilir ne de beslenme alışkanlıklarını değiştirebilir. 1 haftalık şok diyetlerle kalıcı kilo veremez. Verdiği kiloyu diyeti bıraktıktan sonra fazlasıyla alır.  Veya  1 seans hipnoterapi ile zayıflamadım demek doğru olmaz. Çünkü bütün bu problemler yılların alışkanlıkları; belki  20 yıldır, belki 30 yıldır belki de daha fazladır kilolarınızı vermeye çalışıyorsunuz.  Bir kaç günde bunun çözüleceğine inandıran söylemlere inanmayın ve bu sürece tüm benliğinizle ve sabrınızla devam edin. Bu sayede bir daha bu problemi çözmek için uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. 

Önce hangi tip kilo probleminiz var ? onu tespit edelim ve SİSTEM 4B diyeti ile çözelim.

Slimming Center & Estetik – Bağdat Caddesi – Kadıköy 


Related Articles

DİYETLER NEDEN YARIM KALIYOR ?

Hafta başı başlayıp cumartesiye kadar sürüp sonra biten diyetler size de tanıdık gelmiyor mu? Diyete başlayan kişi kısa bir süre

DİYETİ BOZANLAR

DİYETİ BOZANLAR Yılın yarısını aç gezdiğiniz halde yine de kilo fazlanız mı var ? Her pazartesi diyete başlıyor, ama çarşamba

DİYETİSYEN KADIKÖY

Diyetisyen Kadıköy  SORU : ‘‘Ben 47 yaşındayım çok  kilo fazlam var. Geçen yıl üç ay sadece protein yiyerek hiç ekmek

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/aylikdiyet/public_html/wp-content/themes/quadrum-theme/functions/filters.php on line 235

Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/aylikdiyet/public_html/wp-content/themes/quadrum-theme/functions/filters.php on line 238
<