HIZLI ZAYIFLAMAK İSTİYORUM

HIZLI ZAYIFLAMAK İSTİYORUM

 

 hizli-zayiflamak-istiyorum

Hızlı Zayıflamak İstiyorum ; Genelde kilo fazlası olan insanlar hep hızlı zayıflamak isterler. Zayıflamak  hem sağlık, hem de daha güzel görüntü açısından önemlidir. İnsanlar hayatları boyunca bir çok kez diyet ve egzersiz programları denerler. Ama her defasında  başarılı olmayabilirler. Veya  zayıflamanın ardından, kişi yeniden hızla verdiği kiloları geri alabilir. Hızlı Zayıflamak isteği doğru ve sağlıklı değildir. Çünkü hızlı verilen kilo kalıcı olmaz kişi tekrar hızla verdiği kiloları geri alır. Vücuda diyeti  alıştırarak yavaş kilo vermek sağlıklıdır ve kalıcıdır.

Hızlı zayıflamak için basit öneriler ;

Öncelikle psikolojik olarak, diyet yaparak zayıflayacağım fikrine kendinizi hazırlayın. Psikolojinizin, iş ve sosyal hayatınızın bu diyet sürecine girmesi ve sürdürmesi için doğru zaman olmalıdır.

En az kaloriyi akşam alın. Yatmadan 2- 3 saat önce, bir şey yemeyin. Son ara öğün yatmadan 2- 3 saat  önce olmalıdır. Gece uyurken metabolizma, yavaş çalışır. Gece yenen yüksek kaloriler yakılmadan yağ olarak depolanır.

En az kaloriyi sabah alın ve kahvaltıyı atlamayın. Kahvaltı etmeden güne başlarsanız, siz uyansanız dahi metabolizmanız siz bir şey yiyene kadar, uyku hızında çalışmaya devam eder.  Ayrıca sağlıklı ve kuvvetli bir kahvaltı, gün boyu iştahınızı kontrol etmenizi sağlar. Öğünlerde daha az yemenize sebep olur.

Hızlı zayıflamak için bol su için.  Suyun kalorisi yoktur. Hem diyet yaparken hem de egzersiz yaparken su içmek önemlidir. Günde en az 2,5  – 3 litre su içmek kilo verme sürecinde çok önemlidir.

Hızlı zayıflamak için, yavaş yiyin ve küçük tabaklar kullanın. Yemeklerde küçük tabak kullanmak, daha az yemenize sebep olur. Yavaş yavaş ve küçük lokmalarla  ve iyice çiğneyerek yemek yemek az yiyecekle çabuk doymanıza sebep olur.

Akşam son ara öğünü saat 10.00 gibi yapıp sonra hemen, dişlerinizi fırçalayın. Yatmadan önce bir daha ağzınızı kirletmek istemeyeceksiniz.

Zayıflamak istiyorsanız canınız tatlı istediğinde tatlı yerine, meyve yiyin. Vücudun   şeker isteğini meyvelerden karşılayabilirsiniz. Hem de daha sağlıklı beslenmiş olursunuz.

Hızlı Zayıflamak İstiyorum diyorsanız, mutlaka çok hareketli olun. Spor yapın. Yürüyüş yapın. Arabanızı uzağa park edin. Spor yapamıyorum demeyin, hiç değilse akşamları yarım saat tempolu yürüyüş yapın. Ev hanımıysanız, evde kalori yakacak ev  işleri yapın.

Bir diyetisyenden yani beslenme uzmanından yardım alın. Merkezimizde Hacettepe Üniversitesi diyetisyenleri tarafından, kişiye özel kilo verme ve kilo koruma beslenme programları hazırlanmakta ve üyeler çok yakından takip edilmektedir.

Online diyet – Online zayıflama


No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

<