KİLO VERMEK İÇİN ÖNERİLER

KİLO VERMEK İÇİN ÖNERİLER

kilo-vermek-icin-oneriler

* Kilo vermek için öneriler Elinizin altında veya buzdolabın da, yarım yağlı süt, yoğurt, beyaz leblebi, çiğ badem, kepekli şekersiz bisküvi, elma, tarçın gibi sizi tok tutan ve kalorisi düşük bu besinleri mutlaka bulundurun. Acıktığınızda bu ara öğünler sizi hem tok tutar, hem de zararlı şeyler yemenizi engeller.

*Gözünüzün önünde evde mutfakta, cips, bisküvi, çikolata, şekerler, kurabiyeler, tatlılar gibi atıştırmalıkları bulundurmayın. Hatta bunları hiç satın almayın.

* İçkiler yüksek kalorilidir. Alkol oranı arttıkça, kalorileri de artar. Örneğin rakının kalorisi biradan 5 kat daha fazladır.  İçkilerin kalorisini bilirseniz, bir veya en fazla 2 kadeh içer, daha fazla içmekten vazgeçersiniz. Alkol göbek bölgesinde yağ olarak depolanır.

* Bir günde vücuda alınan, yani yenen, karbonhidrat, protein ve yağ  hepsi kalori içerir ve yakılamayan fazla kaloriler yağ olarak depolanır.

1 gram yağ : 9 kalori içerir.

1 gram karbonhidrat ve  protein : 4 kalori içerir.

1 gram alkolde 7 kalori içerir.

Bu bilgiyi bilirseniz. Yerken daha dikkatli olursunuz.

* Kilo vermek için öneriler.  Tabağınıza doğru porsiyon yemek koyun ve yemek bitince hemen masadan kalkın. Doymadığınız hissine kapıldıysanız hemen 1 büyük bardak su için, doymuş olduğunuzu göreceksiniz.

* Yemek yerken, yemeğinize odaklanın, aynı anda televizyon seyretmeyin.  Yoksa ne kadar yediğinizi fark etmeden çok yersiniz ve yemeğin tadını alamadan yersiniz.

* Yemek yerken kalan yemek, ziyan olmasın, dökülmesin diye hepsini bitirmeyin. Uygun şekilde buz dolabında saklayın ve sonra yiyin. Veya restoranda yiyorsanız garsondan paketlemesini isteyerek alın ve ertesi gün evde yiyin.

*Aklınızda sürekli yemek varsa, başka eğlenceli seçenekler bulun. DVD film izleyin, yürüyüşe çıkın, arkadaşlarınızı arayın, çocuklarınızla oynayın.

* Stresli ve gerginken kendinizi yiyerek avutmaktan vaz geçin. Çünkü bu yolla stresle baş edemezsiniz. Hatta var olan sorunlarınıza bir de şişmanlık sorununu eklemiş olursunuz. Stresle baş etmek için kendinizi mutlu edecek bir aktivite ve hobi edinin.

* Kilo vermek için öneriler.  Bir beslenme uzmanından yardım alın. Kendi vücudunuza, sağlığınıza  ve yaşam tarzınıza uygun olan doğru beslenmeyi uzmanından öğrenin.  Beslenme uzmanı ile birlikte uygulayacağınız, bir diyet programı ile zorlanmadan kolayca fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Slimming Center & Endorfin Merkezi


No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

<