PİLATES VE DİYET

PİLATES VE DİYET

pilates-ve-diyet

Pilates yaparken beslenme

Pilates yaparken beslenmenizde dikkat etmeniz gerekenler :

– Pilates yemekten hemen sonra, tok karna veya 4-5 saat sonra aç karınla yapılmamalıdır. İdeali 1-1,5 saat önce bir öğün tüketmektir.

Pilates öncesi beslenme, hem karbonhidrat, hem de proteinden zengin bir menü tüketilmelidir.

Karbonhidrat olarak;  tam buğday, çavdar ve yulaf ekmekleri tercih edilebilir. Karbonhidrat olarak;  şekerli besinler, beyaz un, pirinç gibi kan şekerini hızlı yükselten karbonhidratlar tüketilmemelidir.

Protein olarak ; et, tavuk veya balığın az yağlı, ızgara da pişirilmişi veya peynir ve yumurta tercih edilebilir.

Pilates sonrası beslenme,  30 dakika için de, yarım yağlı bir bardak süt veya 1 kase yoğurt  yağ yakımına destek ve  kas yapımına yardımcı olur.

– Pilates yaparken su tüketmek önemlidir. Oda sıcaklığında su içilmelidir.

– Yapılan araştırmalar da, spor öncesi içilen kahvenin metabolizmayı hızlandırarak, spor sırasında daha fazla yağ yakımını sağladığı ispatlanmıştır.

Pilates yapmak, koşmak, yüzmek, gibi enerji yakmaktan çok, vücut kaslarının çalışmasını ve güçlenmesini sağlar. Bu nedenle pilates yapanların çok yüksek kalori almaları doğru değildir

Pilates ve diyet

Kliniğimizde uzman diyetisyenler ve pilates eğitmenleri ile sağlıklı bir şekilde kilo vererek sıkı bir vücuda kolayca sahip olabilirsiniz.

Pilates vücut kaslarının çalıştırılmasını ve güçlenmesini amaçlar.  Bu nedenle pilates yaparken, uzman bir diyetisyen tarafından kişiye özel hazırlanmış yeterli ve dengeli bir beslenme programı uygulamak gerekir. Pilates yapanların günlük yaşantılarında yeterli miktarda karbonhidrat, protein ve kalsiyum,  mineral  almaları gerekir. Bu süreçte dengesiz  beslenmek, kas kitlenizden kayıplara yol açabilir.

Pilatesin felsefesi, zihin ile beden arasındaki dengedir. Bu  dengeyi sağlamak için, bu süreçte  sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Diyetisyenlerimizle birlikte siz de fazla yağlarınızdan kurtulabilir,  pilates eğitmenlerimiz ile de kas kitlenizi artırarak sağlıklı ve  güzel bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Endorfin Merkezi – Pilates – Diyet – Diyetisyen


No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

<