ZAYIFLAMAYA KARAR VERMEK

ZAYIFLAMAYA KARAR VERMEK

zayiflamaya-karar-vermek

Zayıflamaya karar vermek  İnsanlar yeni bir yıla girerken, kendilerine hedef koyarlar. Eğer fazla kiloları varsa bu hedef listesinin birinci sırasında genellikle ‘bu yıl kilo vereceğim’ vardır. İkinci sırada ise ‘bu yıl spora başlayacağım’ gelir. Yılın ocak ayı alınan bu kararlar uygulanmaya başlar ve genelliklede yılın ikinci şubat ayı alınan bu kararlar, yavaş yavaş boş vermeye başlanır ve sonunda da bırakılır. Kişinin tek başına yardım almadan kilo verme kararlılığını sürdürmesi zordur.

Oysa bu uzun süreçte kişi bir diyetisyenden yardım alırsa, bu sureci hiç zorlanmadan ve kilo hedefine ulaşana kadar rahatlıkla sürdürebilir.  Diyetisyenin hazırladığı bir beslenme programı dengeli ve sağlıklıdır. Kişi bu diyeti uygularken aç kalmaz, halsizlik yaşamaz, sinirleri bozulmaz. En önemlisi de kaybettiği kilo vücudunda ki fazla yağlardan olur. Kaybettiği ağırlığın % 70 i yağdan olur. Bu da kişiyi daha sağlıklı yapar ve verdiği kilo, incelme olarak göze somut olarak görünür. Yani kişi 4-5 kilo verince bir beden incelir. Oysa kilo olarak vucudundan kas ve su kaybeden kişide beden olarak incelme olmaz. Daha da kötüsü, kas kaybettiği için, bir sure sonra metabolizması yavaşlar ve kilo vermekte çok zorlanmaya başlar. Bu sebeplerden dolayı yeni yılda aldığınız zayıflama, kilo verme kararını sürdürmek için bir diyetisyenden (beslenme uzmanı) yardım almalısınız.

Zayıflamaya karar vermek  Merkezimize zaman bulamadığı için gelemeyenlere veya başka şehirde oturanlara yönelik olarak ta Online diyet programı takibi yapılmaktadır. Online diyet programı takibi yaparken, online üye ile bire bir yakından iletişim kurulmaktadır. Online üye istediği an whatsApp’ tan veya E- mail yazarak veya telefonla arayarak diyetisyenine ulaşmakta ve anlık yardım alabilmektedir. Teknoloji sayesinde pek çok üyeyi şehir dışından takip etmekteyiz.

Merkezimiz de Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu tecrübeli diyetisyenlerimizle ;

. Zayıflama diyet programları
. Hastalıklarda beslenme listesi hazırlama
. Hamilelik döneminde beslenme
. Loğusalık döneminde beslenme
. Ergen  ve çocuk beslenmesi
Programları uygulanmaktadır.

Zayıflamaya karar vermek  Diyete başlamak ve sürdürmek için. Kişinin Zayıflamayı ve çok istemesi ve kararlılık  gerekir. Diyeti başarılı sürdüren kişiler hayatta genelde hep disiplinli olan kişilerdir. Diyet disiplin ister.

Slimming Center Endorfin Merkezi 


No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

<